Gaminator. Gry online.

graj lub zgiń
Szukaj

Jesteś tutaj pierwszy raz. Bardzo nam miło. Zarejestruj się, aby zyskać dostęp do największej bazy video o grach, możliwości wrzucania swoich treści, a także do systemu podpowiadania gier – Game Connect.

Logowanie

Zamknij Wyślij uwagę
 

Guitar Rock Tour (Mobile)

Lubię to! 2

Premiera: nie znamy jeszcze daty premiery

Ocena użytkowników: rewelacja

3 osób chce zagrać w tą grę

miejsce w rankingu: n.a.

Deweloper: Gameloft Dystrybutor: Gameloft Wydawca: Gameloft

 

Gatunek: Akcja/Arcade Podgatunek: Muzyczna

Rozgrywka: Singleplayer

Moja ocena: 1 2 3 4 5

 

grasz?
close

Game market

zgłoś tę grę

Na tę platformę mamy: 5 screenów, 4 video, 1 recenzji,

Ready to rock?

[ zobacz inne recenzje 1 ]
Najlepsza recenzja dodana przez michalp michalp
Razem z moim zespołem jestem na scenie. Snop światła oświetla mnie i moją gitarę. Zaczynam szarpać struny, odrzucając w tył grzywę długich włosów. Jadę z "Heart Shaped Box". Piosenka zaczyna się rozkręcać. Nastoletnie dziewczyny nie wiedzą, co ze sobą robić. Zaczynają piszczeć, wykrzykując moje imię (każda z nich ma powyżej piętnastu lat, żeby nie było). Za mną już połowa piosenki, zbliżam się do kluczowego momentu. Adrenalina rośnie, struny pod moimi palcami czerwienieją z gorąca, a z głośników zaczyna lecieć dym. Tłum szaleje. Docieram do końca utworu. Głośniki wybuchają. Odrzucam swój sprzęt i skaczę ze sceny w grupę fanów. Z donośnym hukiem ląduje na ziemi, a raczej budzę się... tak, budzę się. Odruchowo macając się w głowę stwierdzam, że nie mam długich włosów, a - co gorsze - w zasięgu mojego wzroku nie ma mojego ukochanego instrumentu. W końcu do mojej świadomości przebija się myśl: "Zaraz, zaraz, przecież mogę to dokończyć! Tylko wyjmę komórkę z kieszeni..."

Let's Rock!


Zacząłem z grubej rury, dlatego teraz trochę przyhamuje. Przyznajcie się, ile znacie produkcji muzycznych na komórki? Domyślam się, że niewiele, o ile kiedykolwiek o takowych słyszeliście. "Guitar Rock Tour" nie jest już nową pozycją, jednak wciąż jest rzadko spotykanym na mobilnym rynku gatunkiem gry opierającej się na dźwiękach.

Sama rozgrywka wygląda tak samo jak w "Guitar Hero" na konsoli stacjonarnej. Przed sobą mamy coś podobnego do gryfu gitary i pięć różnokolorowych przycisków, które odpowiadają przypisanym sobie strunom. Wzdłuż strun przemieszczają się pojedyncze riffy w postaci gwiazdek. Naszym celem jest naciśnięcie danego przycisku, gdy riff się z nim pokryje. Ważnym elementem rozgrywki jest "Power Riff". Owa opcja przez pewien czas zwiększa ilość dostawanych punktów za dobrze zagrane nutki. Aby aktywować "Power Riff" musimy napełnić kontur gitary widoczny z prawej strony ekranu. Tak przy okazji... grać należałoby dobrze. Wskaźnik tego, jak nam idzie, widoczny jest w lewym górnym rogu ekranu. Widać na nim czachę i gwiazdkę. Jeżeli nie będziemy trafiać w riffy nasz wskaźnik będzie nieubłaganie zbliżać się do czaszki, co w pewnym momencie zakończy koncert. Za dobrze zagrane piosenki dostajemy punkty, co wiąże się z otrzymaniem zielonych.

Sterowanie nie sprawia kłopotów, wręcz przeciwnie - jest proste. Przez całą grę będziemy posługiwać się sześcioma klawiszami i, w zależności od wybranego trybu sterowania, będą to dwa zestawienia przycisków.

Enable Sound?


Pomimo, ze na samym początku byłem zdziwiony, szybko przekonałem się, iż prawdą jest to, że dźwięk w tej grze jest rzeczywiście podstawą. Jak wiadomo, filarem produkcji muzycznych są piosenki. Tutaj dano nam możliwość zagrania ośmiu najbardziej znanych, licencjonowanych rockowych kawałków.

Cała lista składa się z następujących utworów: Nirvana - Heart-shaped Box, Bloc Party - Banquet, The Scorpions - Rock you like a Hurricane, The Police - Message in a Bottle, The Bravery - A Honest Mistake, Deep Purple - Smoke on the Water, Iron Maiden - Run to the Hills, Dawid Bowie - Heroes.

Wszystkie piosenki zostały kapitalnie odwzorowane i nawet muzyczny laik nie miałby problemu z ich rozpoznaniem. Mimo że osiem świetnie odwzorowanych utworów to całkiem sporo (oczywiście jak na mobile), zabrakło mi możliwości ściągnięcia dodatkowych z sieci.

Jedną z największych zalet "Gitar Rock Tour" jest idealna synchronizacja pomiędzy, klawiszami, ekranem, a dźwiękiem. Dajmy na to: kiedy nie trafimy lub ominiemy pędzący po strunie riff zalega błoga cisza.

If two hands aren't enough, better use the third one.


Niestety nie mogę napisać, że do wyboru mamy wiele rozmaitych trybów gry. Oddano nam tylko dwa: "Carrier mode" oraz "Free play". W trybie kariery będziemy mieli okazję stać się legendarnym gitarzystą, który od koncertu do koncertu stale powiększa swoje umiejętności i doświadczenie. Do dyspozycji mamy kilka postaci, jednak jakąkolwiek wybierzemy - sam mechanizm gry nie zmieni się. Za udane występy pewna panna komentująca nasze koncerty będzie dawać nam prezenty - a to list miłosny od fanki czy nagroda za zespół muzyczny roku. Jedynym pożytkiem z owych upominków czy też nagród jest to, że mamy możliwość oglądania ich w galerii znajdującej się w menu głównym. W drugim trybie gry możemy po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, aby do perfekcji wyuczyć się grania piosenek, które sprawiają nam trudności czy kłopoty.

Grywalność ma się nieźle. Gra wciąga jednak na maksymalnie godzinę. Po tym czasie odłożyłem komórkę z bólem palców, by powrócić do niej po pewnym czasie. Zabawa z "Guitar Rock Tour" najlepiej sprawdza się na nudnej lekcji, czy w kolejce pod sklepem, a nie na długie godziny dzióbania w domowym zaciszu.

Wraz z postępem w karierze rośnie poziom trudności, a zatem: ilość nutek i ich szybkość. Przyznam, że pod koniec gry musiałem podchodzić do niektórych piosenek po kilka razy - oczywiście - na nieszczęście dla moich palców. Mało tego doszedłem do wniosku, że zagranie obojętnie jakiej piosenki na najwyższym poziomie trudności wymaga większej ilości "klikania" niż przejście nie jednej gry od EA Mobile. Wniosek jest z tego jeden: jeżeli masz refleks szachisty lub jesteś emerytem - ta gra nie jest dla Ciebie.

This used to be fashionable.


Jeśli chodzi o grafikę, to ekipa spod szyldu Gameloftu po raz kolejny odwaliła kawał dobrej roboty. Mimo że w tej pozycji główne skrzypce gra dźwięk, wygląd również został porządnie dopracowany. Samo menu zasługuje na oklaski. Zostało utrzymane w "oldscoolowym" stylu kojarzącym się z hard rockiem. Wszędzie walają się czachy, a czcionka wymiata.

Kiedy opuścimy menu i zaczniemy tę właściwą zabawę, jest jeszcze lepiej. Pierwszym segmentem, jaki ujrzymy, jest ładnie wykonany gryf, na którym to będzie opierać się cała gra. Tła składają się z zacienionych konturów skaczącej publiczności. Następnym i najważniejszym elementem grafiki jest nasz zespól, którego widok będzie ukazany w górnej części ekranu. Najlepsze jest to, że będzie on co chwilę zmieniać się na inny (góra, dół, bok). Dużą role odgrywają lokacje, które dodają grze smaczku. Warto wspomnieć, że każda z nich ma zupełnie inny klimat i "charakter".

Never let strangers touch your guitars!


Czas zakończyć tego tasiemca. Z czystym, a wręcz błyszczącym, sumieniem mogę polecić tę grę każdemu, kto chce zaserwować sobie dawkę prawdziwej zabawy. Niezła grafika, bardzo dobry dźwięk oraz rockowy klimat czynią z tej pozycji strzał w dziesiątkę, niezależnie od twojego upodobania muzycznego czy tez umiejętności grania na gitarze. Polecam!

Podobała Ci się recenzja? Jeśli tak kliknij "graj"

recenzja dodana przez: michalp michalp który uważa że gra ma takie plusy i minusy

+ Plusy

+  Gra muzyczna na telefon
+ Osiem świetnie odwzorowanych utworów
+ Niezła grywalność
+ Dobra grafika
+ Klimat
+ Dynamiczna rozgrywka
+ Duża ilość zabawy

Minusy

  Nie stwierdzono

dlatego michalp
ocenia tę grę na:

9

Grafika 80%

Dźwięk 100%

Gameplay 80%

Ocena wszystkich
recenzentów

9.0

Grafika 80%

Dźwięk 100%

Gameplay 80%

[ + dodaj screen ]

Doombek: Rock 'n' Roll! (Mobile)

Doombek: Mała łapówka, co by lepsza solóweczkę machnąć. (Mobile)

Doombek: A publika szaleje (Mobile)

Doombek: Hm...Czy my skądś nie znamy tej listy? (Mobile)

Przejmij panowanie nad grą

Teraz

Użytkownicy, którzy lubią tę grę:

Gaminator.tv

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka