Gaminator. Gry online.

graj lub zgiń
Szukaj

Jesteś tutaj pierwszy raz. Bardzo nam miło. Zarejestruj się, aby zyskać dostęp do największej bazy video o grach, możliwości wrzucania swoich treści, a także do systemu podpowiadania gier – Game Connect.

Logowanie

Zamknij Wyślij uwagę
 

Dungeon Hunter (iOS)

Lubię to! 1

Premiera Świat - 14 wrzesień 2009 Premiera Polska - 14 wrzesień 2009

Ocena użytkowników: rewelacja

1 osób chce zagrać w tą grę

miejsce w rankingu: n.a.

Deweloper: Gameloft Dystrybutor: App Store Wydawca: Gameloft

 

Gatunek: RPG, Akcja/Arcade Cechy gry: Widok Izometr.

Tematyka: Fantasy, Rozgrywka: Singleplayer

Moja ocena: 1 2 3 4 5

 

grasz?
close

Game market

zgłoś tę grę

Na tę platformę mamy: 6 screenów, 2 video, 1 recenzji,

Klasyczne fantasy w doskonałym wykonaniu

[ zobacz inne recenzje 1 ]
Najlepsza recenzja dodana przez Pablos Pablos
Uruchamiając "Dungeon Hunter" wiedziałem właściwie tylko tyle, że jest to gra typu "action-RPG". Nie będę kłamał, powiem szczerze: słowo "RPG" wyzwala we mnie uczucia dość ambiwalentne; tabelki, statystyki, takie tematy trzeba lubić. Na szczęście dla mnie okazało się, iż gra w zacznie większej mierze jest "action", niż "role playing".

Fabuła zdecydowanie nie jest mocną stroną gry - jest bowiem idealnie klasyczną opowieścią, jakich fan gier poznał już setki. Książę zakochał się w Księżniczce, lecz ona umarła. Za pomocą tajnej, brudnej nekromancji przywrócił ją do życia, lecz nie wszystko poszło ok. Księżniczka nie była tą samą osobą co niegdyś, stała się wcieleniem zła i zniszczenia. Książę przypłacił swój haniebny czyn życiem, lecz nawet po jego śmierci wybranka niszczyła królestwo i świat Gothicus. Dlatego też wcielenia żywiołów, zwane tutaj "Faeries" przywróciły tym razem Księcia do życia. Wcielamy się właśnie w jego postać, przed nami długa droga ku Zamczysku Gothicus, gdzie dojdzie do konfrontacji z dawną ukochaną.

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż Gameloft doskonale zdawał sobie sprawę z poważnych braków w opowiadanej tu historii. Wnoszę to z faktu, iż gra jest wręcz przepełniona humorem, stale puszcza do gracza oczko, jakby mówiła: tym razem nie historia będzie najważniejsza, ale czysta radość oglądania gry w akcji, mordowania setek różnorodnych przeciwników oraz czytanie niezwykle krótkich, lecz treściwych i żartobliwych tekstów bohatera.

Mimo tego, iż 75% grywalności stanowi akcja, sekcja RPG jednakże również ma co nieco do powiedzenia. Po pierwsze należy wybrać klasę postaci: wojownik, włamywacz lub mag. Wybór jak najbardziej klasyczny; wojownik wierzy najmocniej w siłę, mag w czary a włamywacz to niezwykle zręczny i szybki bohater. Po drugie, Książę charakteryzuje się czterema podstawowymi cechami: siła, energia, zręczność i ogólnie pojęte umiejętności magiczne. Każdorazowy wzrost poziomu bohatera jest premiowany dwoma punktami, które dowolnie przypisujemy, plus jednym punktem umiejętności. Tych jest piętnaście, podzielonych na pięć grup po trzy w każdej. Są to bardzo różnorodne cechy, z grubsza dzielone na aktywne i pasywne. Te pierwsze wykorzystujemy bezpośrednio podczas gry, przypisany im zostaje jeden z klawiszy, może to być np. super atak czy inny ciekawy cios. Pasywne z kolei budują ogół postaci, czyli wśród nich znajdziemy rzeczy typu: szybsze odnawianie się energii, możliwość noszenia większej ilości eliksirów czy polepszona umiejętność korzystania z np. miecza czy topora.

Z kolei czary klasyczne to przede wszystkim bezpośrednie wykorzystanie naszych niewielkich, latających przyjaciółek, czyli Faeries. W grze odnajdziemy ich pięć, czyli tyle, ile jest żywiołów: ziemia, ogień, woda, powietrze plus ogólnie pojęte błyskawice, gromy, wyładowania elektryczne.

Prócz energii nasz prawie żywy bohater posiada także drugi pasek, koloru niebieskiego - odpowiada on za ilość mocy pozwalającej na korzystanie właśnie z pomocy Faeries oraz umiejętności aktywnych.

Sterowanie jest dość klasyczne. Po lewej stronie ekranu znajduje się gałka, przy pomocy której kierujemy krokami naszego bohatera, z prawej strony znajdziemy natomiast jeden duży klawisz i dwa mniejsze. Ten duży to klasyczny atak. Gdy Książę wybierze cel, wystarczy trzymać go wciśniętym (nie trzeba walić po dotykowym ekranie bez szacunku dla urządzenia) tak długo, aż wróg nie padnie. Ponad nim znajdują się umiejętności - mogą być przypisane trzy na raz, przewijamy między nimi delikatnym muśnięciem palca. Dłuższe przytrzymanie wybranej z nich powoduje użycie specjalnego ataku. A jeszcze wyżej jest przycisk Faerie, który definiujemy w menu. Nic nie działa na przeważającą liczbę wrogów tak skutecznie, jak potężne wyładowanie elektryczne.

W kwestii grafiki nie ma się co rozwodzić - jest absolutnie doskonała. Akcję oglądamy z góry, pod lekkim ukosem. Postać jest na tyle wyraźna, że można się swobodnie zachwycać zmianami w stroju Księcia, w zależności od aktualnego wyposażenia czy dzierżonej broni. Wrogowie także są bardzo sympatyczni: powstałe z grobów szkielety, zombie, ale i przewiewne duchy, klasyczni bandyci, pająki, elementale wody czy ognia… Wybór jest szeroki.

Tak samo idealnie prezentuje się plansza sama w sobie. Klimat jest bardzo przyjemny - począwszy od dość standardowych dla tego typu gier katakumb czy krypt, poprzez ponure zamczyska, opuszczone lochy, jaskinie kryjące bandy zbójeckie… Ale i miasta, nawet młyn z kilkoma piętrami. Naturalnie przemieszczać będziemy się także po odkrytych lokacjach, lecz tutaj niektórzy mogą odczuwać niedosyt, bowiem mimo polnej dróżki, mimo słońca nad głową, nie można poruszać się swobodnie - alejka wśród drzew jest niczym korytarz w krypcie ograniczoną przestrzenią, o spacerze po leśnej łące można zapomnieć.

Najlepiej jednakże wygląda ostatni fragment gry, czyli wspomniany już Zamek Gothicus - jakby zawieszony w próżni, otoczony spowitymi łańcuchami kryształami mocy, wzbogacony o posępne, potępieńcze odgłosy i zawodzenia w tle buduje tak dobry klimat, że naturalnym staje się podłączenie słuchawek i ograniczenie kontaktu z najbliższymi. Gracz po prostu całym sobą wsiąka w Gothicus, doświadczając pewności, iż nie wyjdzie stąd, aż nie zniszczy dawnej ukochanej, lecz jednocześnie bojąc się tego spotkania.

Pełnię radości w sferze audio-wizualnej psują dwa małe, ale jednak zauważalne niedopracowania. Po pierwsze nie da się uciec przed wrażeniem, iż większość naszych wrogów, obojętnie jakiej postaci by nie była, wydaje podobne dźwięki podczas walki. Pająk, czy bandyta - słychać po prostu dziwny skrzek. A druga sprawa to brak mapy. Owszem, lokacje nie są ogromne, a odkrywanie ich sekretów to po prostu przyjemność, lecz mapa ogólna każdej z nich była by przydatna zwłaszcza w momentach, gdy w dane miejsce powracamy. Na przykład po to, by nabić sobie punktów doświadczenia przed ostatecznym starciem, czy chociażby by wykonać subquest, nie związany z główną linią fabuły, bo i takie się trafiają.

Gra jest naprawdę bardzo dobra, z wyważonym poziomem trudności, trwa też akurat tyle czasu, by ciągłe mordowanie setek przeciwników nie stało się po prostu nudne. "Dungeon Hunter" jest także przepełniony dobrym humorem zabarwionym sympatycznym sarkazmem, bawiąc się z graczem i mrugając znacząco. Mimo, iż tytuł raczej do gatunku nic nowego nie wprowadza, to jednak posiada tak ogromną grywalność i wyzwala tak potężną radość, że inna ocena niż 9 była by po prostu najzwyczajniej nie na miejscu.

Podobała Ci się recenzja? Jeśli tak kliknij "graj"

recenzja dodana przez: Pablos Pablos który uważa że gra ma takie plusy i minusy

+ Plusy

+  tak grafika, jak i dźwięk budują potężny klimat
+ ogromna grywalność
+ pełna humoru
+ dużo akcji
+ doskonałe sterowanie
+ różnorodni wrogowie
+ trudno się oderwać

Minusy

  (dla fanów RPG) więcej akcji niż RPG
 mapki lokacji jednak były by przydatne
 na siłę: lokacje "na powietrzu" mają niewidzialne ściany

dlatego Pablos
ocenia tę grę na:

9

Grafika 90%

Dźwięk 80%

Gameplay 90%

Ocena wszystkich
recenzentów

9.0

Grafika 90%

Dźwięk 80%

Gameplay 90%

[ + dodaj screen ]

Pablos: Myślał, że jak jest większy, to da mi radę (iOS)

Pablos: Kuzyn Diablo wystąpił w grze, wziął niewielką gażę (iOS)

Pablos: Nie śpij, bo cię okradną (iOS)

Pablos: Gustowny żyrandol (iOS)

Przejmij panowanie nad grą

Teraz

Użytkownicy, którzy lubią tę grę:

Gaminator.tv

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka